"समृद्ध नेपाल, सुखी नेपाली"का लागि सुशासन नेपाल

लुम्बिनी प्रदेशसभा सदस्य जानकीप्रसाद यादव निलम्बित

प्रकाशित मिति :  १३ फाल्गुन २०८०, आईतवार ११:३३


दाङ । लुम्बिनी प्रदेश सभा सदस्य जानकीप्रसाद यादवलाई भ्रष्टाचारको मुद्दा लागेपछि  प्रदेशसभा सदस्यबाट निलम्बन गरिएको छ । यादवविरुद्ध अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले विशेष अदालतमा भ्रष्टाचार मुद्दा दर्ता गरेकाले उनी स्वतः  निलम्बनमा परेको लुम्बिनी प्रदेश सभा सचिवालयले शनिबार सूचना जारी गरि जानकारी दिएको हो । 

प्रदेशसभा सचिव दुर्लभ कुमार पुनले सूचना जारी गरि यादवविरुद्धको मुद्दा अन्तिम किनारा नभएसम्म स्वतः निलम्बनमा रहने कानुनी व्यवस्था रहेकाले सोही अनुसार निलम्बन गरिएको जानकारी दिए । यादव विरुद्ध सार्वजनिक सम्पति (वन पैदावार)को हानीनोक्सानी गरि भ्रष्टाचार गरेको भन्ने विषयमा फागुन ८ गते विशेष अदालतमा मुद्दा परेको हो । 

उनी कपिलवस्तु क्षेत्र नम्बर ३ को २ बाट प्रत्यक्ष निर्वाचित सांसद हुन् । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीबाट निर्वाचित सांसद यादव यस अघि उद्योग, पर्यटन तथा यातायात व्यवस्था मन्त्री भएका थिए । उनलाई मुद्दाको किनारा नलाग्दासम्म निलम्बित गरिएको हो । प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

दाङ । लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री जोखबहादुर महराले विश्वासको मत पाएका छन् । शुक्रबार बसेको प्रदेशसभाको बैठकमा मुख्यमन्त्री महराले प्रदेशसभामा विश्वासको मतका

इलाम । इलामको अन्तुलाई पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा स्थापित गर्ने उद्देश्यले सूर्योदय नगरपालिका–४ स्थित अन्तुमा आजदेखि ‘अन्तु पर्यटन महोत्सव’ आयोजना हुँदैछ

काठमाडाैं । प्रहरीले ठमेल र दरबारमार्ग क्षेत्रलाई २४ सै घण्टा सञ्चालन गर्नका लागि विशेष सुरक्षा योजना तयार पारेको छ ।

इलाम। इलाम-२ मा हुने उपनिर्वाचनका लागि  मुख्य निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय इलामले उम्‍मेदवारहरूको अन्तिम नामावली प्रकाशन गरेको छ । कार्यालयले मनोनयन