"समृद्ध नेपाल, सुखी नेपाली"का लागि सुशासन नेपाल

स्वास्थ्य बिमा कार्यक्रमलाई प्रभावकारी बनाउँने तयारीमा स्वास्थ्यमन्त्री

प्रकाशित मिति :  २८ बैशाख २०८०, बिहीबार १०:२४


काठमाडौँ। स्वास्थ्य तथा जनसंख्यामन्त्री मोहनबहादुर बस्नेतले स्वास्थ्य बिमा कार्यक्रमलाई प्रभावकारी बनाउने बताएका छन्। बुधबार मन्त्रालयमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै उनले बिमा गरेकालाई उपचारमा सरलीकरण गरिने बताएका हुन्।

स्वास्थ्य बिमा गरेका मानिसहरूलाई उपचारको क्रममा दोस्रो नागरिकको व्यवहार हुने गरेको सुनिएकाले यसलाई सरलीकरण गर्न सरकार लागिपर्ने उनले बताए। मन्त्री बस्नेतले स्वास्थ्य बिमा कार्यक्रम राम्रो भएको र यसको बजेट बढाएर प्रभावकारी कार्यान्वयनमा लैजान मातहतका निकायलाई आफूले निर्देशन दिइसकेको पनि बताए।

‘यो स्वास्थ्य बिमाबारे गम्भीर विषय उठेको छ,’ उनले भने, ‘स्वास्थ्य बिमामा एक रूपता पनि रहेन। अनि बिमा गरेको मान्छे भनेर हस्पिटलमा जाने वित्तिकै त्यसलाई दोस्रो दर्जाको बिरामीको रूपमा हेरिने अवस्था पनि सुनेको छु मैले। बिमा कार्यान्वयन गर्ने पक्ष त्यतिधेरै प्रभावकारी देखिएको छैन। मैले यो विषयमा सम्बन्धित व्यक्तिहरुसँग कुरा गरी यसलाई कसरी प्रभावकारी बनाउन सकिन्छ भनेर पनि कुरा गर्दै आएको छु।’प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । नेपालमा पुनः कोभिड– १९ को नयाँ भेरियन्ट देखिएको छ। हाल विभिन्न देशहरूमा देखिइरहेको ‘केपी.१’ र ‘केपी.२’ नामक दुईवटा नयाँ

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहालले वर्तमान सरकार नागरिकको स्वास्थ्यप्रति संवेदनशील भएर काम गर्न प्रतिबद्ध रहेको बताएका छन् । चिकित्सा विज्ञान राष्ट्रिय

काठमाडौं । हात्तीपाइले रोग नियन्त्रणका लागि सरकारले सात जिल्लामा १६ वैशाख (आइतबार) देखि आम औषधि सेवन अभियान सुरु गर्ने भएको

काठमाडौँ । नेपालमा सुर्तीजन्य पदार्थको प्रयोग गर्ने सङ्ख्या बढ्दै गएको पाइएको छ । नेपाल विकास अनुसन्धान प्रतिष्ठानले गरेको सर्वेक्षण अनुसार