"समृद्ध नेपाल, सुखी नेपाली"का लागि सुशासन नेपाल

सेयर बजारमा देखिएन सुधार

प्रकाशित मिति :  २ चैत्र २०७९, बिहीबार १५:४८


काठमाडौं । साताको अन्तिम कारोबार दिन बिहीबार नेप्से परिसूचक सामान्य अंकले ओरालो लागेको छ।  अघिल्लो कारोबार दिन बुधबार  १४.४४ अंकले घटेको नेप्से आज ५.३२ अंकले घटेको हो। नेप्से निरन्तर ओरालो लागेपछि लगानीकर्ताहरू हेर  र पर्खको अवस्थामा रहेका छन्। बजारले गति लिन नसकेपछि लगानीकर्तामा निराश छाएको छ।

सेन्सेटिभ इण्डेक्स ०.५२ अंकले घटेर ३६४.७८ विन्दुमा अडिएको छ। सामान्य अंकले ओरालो लागेको सेयर बजारमा दुई कम्पनीको सेयर मूल्य सकारात्मक सर्किट लेभलमा कारोबार भएको भयो।

युनिक नेपाल लघुवित्त वित्तीय र शुभम् पावरको सेयर मूल्य १० प्रतिशतले बढेको हो। यसदिन २५८ कम्पनीको  ३४ लाख २ हजार २६७ कित्ता सेयर १ अर्ब १४ करोड १४ लाख ५५ हजार ६२ रुपैयाँमा खरिदबिक्री भयो। यसदिन कारोबार रकमका आधारमा एनआईसी एसिया बैंक अग्रस्थानमा रह्यो। सो बैंकको ४ करोड ९४ लाख ९२ हजार  ६१९ रूपैयाँको सेयर खरिदबिक्री भयो।

यसैगरी नविल बैंकको ३ करोड ९६ लाख र हिमालयन डिस्टिलरीको ३ करोड ८३ लाख मूल्य बराबरको सेयर किनबेच भयो। आज कारोबार आएका १३ उपसमूहमध्ये ४ को मूल्य बढ्यो भने ९ को घट्यो। हाइड्रो पावर,इन्भेस्टमेन्ट,अदर्श र ट्रेडिङ उपसमूहको सूचक बढेको हो। प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । विश्व बैंकले नेपाललाई १२ करोड अमेरिकी डलर (झण्डै १६ अर्ब रुपैयाँ) बराबरको अनुदान दिने भएको छ । विश्व

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ ले आन्तरिक राजश्व कार्यालय,राजश्व अनुसन्धान विभाग र वाणिज्य विभागलाई संयुक्त रूपमा बजार अनुगमन प्रभावकारी

काठमाडौँ । नेपाल सरकारले कृषि तथा पशुपन्छी विकास मन्त्रालयको विषयगत समितिले गरेको निर्णय रोक्दै रासायनिक मलमा दिँदै आएको अनुदान यथावत्

काठमाडौं । मिलिनियम च्यालेञ्ज एकाउन्ट नेपाल विकास समिति (एमसिए-नेपाल)ले ट्रान्समिसन लाइनको ३० किमी खण्डको पुनः सर्भेको  सम्झौता सम्पन्न भई काम अघि