"समृद्ध नेपाल, सुखी नेपाली"का लागि सुशासन नेपाल

कोशीका मुख्यमन्त्री हिक्मत कार्कीले पाए विश्वासको मत

प्रकाशित मिति :  ३१ बैशाख २०८१, सोमबार १७:५४


विराटनगर । कोशी प्रदेशका मुख्यमन्त्री हिक्मत कार्कीले सोमबार प्रदेश सभाबाट विश्वासको मत प्राप्त गरेका छन्।  संविधानको धारा १६८ को उपधारा ५ अनुसार मुख्यमन्त्री नियुक्त कार्कीले प्रदेश सभाबाट ५७ मत पाएका छन्। एमाले, माओवादी र एकीकृत समाजवादीका सांसदहरूले विश्वासको मत दिएका हुन्।  विपक्षमा कसैले पनि मतदान गरेनन्। 

राप्रपाका सांसदहरू तटस्थ बसेको बैठकमा नेपाली कांग्रेस अनुपस्थित रहेको थियो। प्रदेश सभामा ९३ मध्ये ६२ जना सांसद उपस्थित थिए। विश्वासको मत पाएपछि  मुख्यमन्त्री कार्कीले एक साताभित्र सरकार विस्तार हुने बताए। उनले सत्ता साझेदार नेकपा माओवादी केन्द्रसँग सल्लाह गरेर सरकार विस्तार गर्ने पनि बताएका छन। 

फरक प्रसंगमा मुख्यमन्त्री कार्कीले कांग्रेसले सोमबारको प्रदेश सभा बैठकमा अनुपस्थित भएर गल्ती गरेको बताए। ‘सर्वोच्च अदालत ले विश्वासको मत नलिनु भनेको छैन। कांग्रसले आज अनुपस्थित रहेर मिस्टेक गर्यो। भोलि यस्तो कदम सच्याउला,’ कार्कीले भने। प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

काठमाडौं । प्रमुख प्रतिपक्षी नेपाली कांग्रेसले संसदीय समितिको नयाँ कार्यादेश (टीओरआर) प्रस्ताव गरेको छ । राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी (रास्वपा)का प्रतिनिधिले

काठमाडौं । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले नागरिकता र प्रेस स्वतन्त्रता अलग विषय भएको बताएका छन् । बिहीबार मोरङमा

काठमाडौँ । सहकारीको रकम अपचलन गरेको विषयमा छानबिन गर्न गठन गर्ने भनिएको संसदीय समितिको कार्यादेश टुंगो लगाउन गठित कार्यदलको बैठक

काठमाडौँ । सर्वोच्च अदालतले उपप्रधानमन्त्री एवं गृहमन्त्री र महान्यायाधिवक्ताविरुद्ध परेको रिट दर्ता गर्न अदालत प्रशासनलाई आदेश दिएको छ। बुधबार न्यायाधीश