"समृद्ध नेपाल, सुखी नेपाली"का लागि सुशासन नेपाल

चिकित्सक पेशागत सुरक्षाको आन्दोलनमा नेविसंघको ऐक्यवद्धता

प्रकाशित मिति :  ९ आश्विन २०८०, मंगलवार २१:३३


काठमाडौँ । देशभरिका आवासीय चिकित्सक तथा समग्र स्वास्थ्यकर्मीले सुरु गरेको आन्दोलनमा स्वास्थ्यकर्मीहरूले सुरक्षित रुपमा कार्यस्थलमा सेवा प्रवाह गर्नु पाउ भन्ने आन्दोलनमा ने.वि.संघ ऐक्यवद्धता जनाएको छ ।

ने.वि.संघले एक विज्ञप्ती जारी गर्दै विगत केही साता देखि देशका विभिन्न स्वास्थ्य संस्थाहरूमा पटक पटक स्वास्थ्यकर्मी माथि स्वास्थ्य सेवा प्रदान गरिरहेका क्रममै भइरहेको कुटपिट गालीगलौज जस्ता विभिन्न घटनाहरूले नेपाल विद्यार्थी संघ स्तब्ध भएको जनाएको छ ।

कानुनी राज्यमा राज्यको उपस्थितिमा राज्यले सही गलत ठहर गरि दोषीलाई कारवाही गर्ने व्यवस्था हुन्छ तर त्यसको ठिक उल्टो अहिले नेपालमा मौलाइ रहेको गुन्डागर्दी शैलीमा कानुन आफ्नो हातमा लिएर आफै न्यायलय बनी आफै हातपात गर्ने शैली जुन बढ्दो क्रममा छ यो विषयमा राज्य गम्भीर हुन जरुरी छ । स्वास्थ्य जस्तो संवेदनशिल विषय र अहोरात्र खटेर सेवा प्रवाह गर्ने स्वास्थ्यकर्मीको जीवन असुरक्षित हुँदै गर्दा काम गर्ने वातावरण नरहने जसले गर्दा आमसर्वसाधारणको स्वास्थ्य जस्तो संवेदनशिल विषयमा गम्भीर प्रभाव पर्ने कुरा ने.वि.संघले ध्यानाकर्षण गराएको छ ।

नेपाल सरकार र गृहमन्त्रालयले यस्ता घटनाको सत्यतथ्य छानबिन गरि स्वास्थ्यकर्मी माथि हातपात गर्ने समुहलाई तुरुन्त कानुनी दायरामा ल्याइ कानुन बमोजिम कारबाही गरि देशमा कानुनी राज्यको प्रत्याभूति गराउन ने.वि.संघले माग समेत गरेको छ ।प्रतिक्रिया दिनुहोस !
सम्बन्धित खबरहरु

जाजरकोट । नेपाल विद्यार्थी संघ केन्द्रिय समितिले भुकम्प प्रभावित जाजरकोटका विद्यालयको पुन निर्माण गर्ने क्रममा श्री भेरि त्रिवेणि माध्यामिक विद्यालयमा

काठमाडौं । सरकारले नेपालमा चल्ने सामाजिक सञ्जालहरू र त्यसको प्रभावबारे प्रारम्भिक अध्ययन अघि बढाएको छ।  प्रधानमन्त्रीका सूचना प्रविधि विज्ञ प्रकाश रायमाझीका

विराटनगर । कोशी प्रदेश सरकारको बजेट सर्वसम्मतिले पारित भएको छ । बुधबारको प्रदेशसभा बैठकबाट आर्थिक वर्ष २०८०/८१ को विनियोजन विधेयक

काठमाडौँ । लोकसेवा आयोग गण्डकी प्रदेशले विभिन्न पदमा कर्मचारी माग गरेको छ। प्रदेश निजामति सेवा र स्थानीय सेवाका सहायक चौथो तहका